Różaniec pachnący w krągłym pudełeczku zdobionym różą i Twoim grawerem!
Długość różańca: 44cm
Grubość paciorka: 7,5mm
produkt Polski, najwyższej jakośc i
Różaniec - modlitwa, którą zna każdy katolik. Nie wszyscy wiedzą jednak, jak ładna i symboliczna rzeczywistość kryje się za jego łacińską nazwą. ROSARIUM to w prostym tłumaczeniu "ogród różany". Czy nie jest to wymowne? Chwytając za to narzędzie modlitwy wchodzimy do duchowego ogrodu, żeby zerwać różę i ofiarować ją Bogu. Ta modlitwa jest jak kwiat. A kwiaty, o czym bardzo poprawnie wiemy, możemy dawać z różnorodnych okazji. Przepraszając za nieopatrznie powiedziane słowa i niepotrzebnie dokonane czyny, prosząc o ważne dla nas sprawy, albo dziękując za dobroć, której doznaliśmy. Zresztą, długo można żeby było wymieniać. Mając w ręku kwiat, zupełnie inaczej wyglądamy przed osobą, z którą załatwiamy jakąś sprawę. Niby nic obfitego, a wzbudza pozytywne emocje. Jednakowo ma się sprawa z różańcem. Aczkolwiek wypowiadamy w nim ciągle te same słowa, ma on moc skruszyć serce Boga.
Nie mówimy w końcu niedużo stanowczych słów. Przewracając koraliki różańca, oprócz modlitwy podyktowanej poprzez samego Jezusa - "Ojcze Nasz", wypowiadamy aż dziesięć razy pozdrowienie anielskie, czyli modlitwę "Zdrowaś Maryjo", ułożoną z cytatów pochodzących z Ewangelii Łukasza (Łk 1,28 oraz Łk 1,42). Słowa, które z namaszczeniem wypowiedział anioł Gabriel do Maryi, stają się dżwiękiem szelestu naszych kwiatów, które chcemy ofiarować Bogu. To naprawdę spektakularne kwiaty. Przecież podczas tej sceny doszło do bezprecedensowego wydarzenia. Całe niebo, mimo, iż był przy Maryi tylko Gabriel, czekało niczym na wdechu, by usłyszeć co Maryja odpowie na zaproponowane Jej Boże Macierzyństwo. Wtedy dosłownie ważyły się losy świata. Gdyby Maryja przestraszyła się proponowanej Jej odpowiedzialności, nie narodził by się Zbawiciel świata - Jezus Chrystus! Dlatego modlitwa Różańca odwołuje się do początku zbawienia.
Zobaczmy na dodatek, jakimi słowami Maryja wyraziła swoją zgodę na tę niezwykłą i jednocześnie niełatwą misję. Powiedziała FIAT, czyli: "«niech Mi się stanie według twego słowa!»". Do tej postawy odwołuje się każda dziesiątka różańca. Obojętnie w jakiej intencji się modlimy, za każdym razem Różaniec uczy nas postawy zaufania względem Boga.
Oprócz "warstwy słów", Różaniec daje nam okazję do medytacji biblijnej. Dzięki czemu modlitwa staje się mniej monotonna. Powtarzając te same formuły modlitewne rozważamy jedną z dwudziestu tajemnic, które opisują ważne momenty z życia mężczyzny Jezusa i Maryi.
Podział na cztery części: radosną, światła, bolesną i chwalebną, sprawia, że Różaniec staje się modlitwą na najróżniejsze okoliczności życia. Równocześnie kiedy skaczemy z radości (tajemnice radosne), zgłębiamy tajemnice wiary i sakramentów (światła), przeżywamy trudności (bolesne) jak i potrzebujemy wzbudzenia nadziei na wieczność (chwalebne) warto chwycić za modlitewne koraliki.
Słowem, Różaniec jest prostą modlitwą dla każdego, na każdą chwilę i sytuację życiową.
Maryja prosiła o odmawianie Różańca w trakcie wielu objawień potwierdzonych poprzez Kościół katolicki.
Tajemnice radosne
- Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie
- Nawiedzenie św. Elżbiety przez Najświętszą Maryję Pannę
- Narodzenie pana Jezusa
- Ofiarowanie pana Jezusa w Świątyni
- Znalezienie mężczyzny Jezusa w Świątyni
Tajemnice światła
- Chrzest pana Jezusa w Jordanie
- Cud w Kanie Galilejskiej (albo też: Objawienie się pana Jezusa na weselu w Kanie)
- Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia
- Przemienienie na górze Tabor ( też Przemienienie się mężczyzny Jezusa na Górze Tabor)
- Ustanowienie Eucharystii będącej sakramentalnym wyrazem misterium paschalnego
Tajemnice bolesne
- Modlitwa mężczyzny Jezusa w Ogrójcu
- Biczowanie pana Jezusa
- Cierniem ukoronowanie mężczyzny Jezusa
- Droga Krzyżowa pana Jezusa
- Ukrzyżowanie pana Jezusa (lub też: Ukrzyżowanie i Śmierć pana Jezusa)
Tajemnice chwalebne
- Zmartwychwstanie pana Jezusa
- Wniebowstąpienie pana Jezusa
- Zesłanie Ducha Świętego
- Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny
- Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową Nieba i Ziemi