Kadzielniczka gliniana, pokryta ciemnobrązową glazurą. Dzięki dwukrotnemu wypalaniu w piecu jest odporna na temperaturę rozgrzanego węgielka. W odróżnieniu od kadzielnic metalowych, kadzielniczka ceramiczna nie rozgrzewa się w tak szybkim tempie, dzięki czemu można ją bezpiecznie przenosić. W zestawie z korkową podstawką, w celu udoskonalonej izolacji cieplnej od podłoża.
Towar produkowany ręcznie, w Polsce. Zapakowany w eleganckie, tekturowe pudełko. Wspaniały pomysł na upominek.
Zalecana średnica węgielka do użytkowania w kadzielniczce to 33mm. Kadzenie bez przykrywki udoskonala jakość palenia węgielka.
Wysokość kadzielniczki z przykrywką: ok 8,5cm.
Trybularz, potocznie zwany kadzielnicą lub po prostu kadzidłem to przyrząd liturgiczny (kościelny), który zakupuje się do kościoła w celu przeprowadzenia specjalnych obrzędów. Nie ma on tylko wartości wizualnej i zapachowej. Trybularz oprócz dodawania piękna liturgii wyraża teologię, czyli to, w co wierzymy.
Budowa trybularza:
Kadzielnica ma niezwykle prostą konstrukcję. Wewnątrz niej znajduje się kociołek do którego wsadza się tzw. Rozpalone "węgielki", czyli rozżarzone bryłki węgla drzewnego. Posypuje się je kadzidłem, które w wyniku wysokiej temperatury powoduje wydzielanie się dymu z typowym zapachem. Owe unoszenie się dymu ma w sobie piękną symbolikę - jest jak nasza modlitwa, która chce się wznosić do góry, do Boga.
Kadzidło - sens duchowy:
Okadzenie podczas obrzędów liturgicznych wyraża naszą wiarę w występowanie Boga. Jeśli nie ma w ramach nabożeństwa sakramentu (widzialnego znaku niewidzialnej łaski Boga) to nie ma również miejsca na okadzenia. Poza Mszą świętą, nabożeństwami z wystawionym Najświętszym sakramentem, Liturgią Godzin nie używamy kadzielnicy.
Sposób okadzenia też mnóstwo mówi o naszym rozumieniu występowaniu Boga pomiędzy nami. Ilość rzutów oraz ich powielanie przedstawia, co uważamy za większą świętość.
Trybularzem okadza się Najświętszy Sakrament (bo jest to Ciało Boże!)- równocześnie kiedy jest wystawiony do adoracji, niesiony w uroczystej procesji jak i po samej konsekracji podczas Mszy świętej. W dodatku okadza się obrazy Jezusa Chrystusa (bo przywołują myśl o Bogu), mszalne dary ofiarne (które za niedługo zostaną przeistoczone w Ciało i Krew Chrystusa), krzyż obok lub na ołtarzu ( narzędzie Męki przypominające zbawczy czyn Jezusa), ewangeliarz (zawiera Słowo Boga), paschał (ilustruje i symbolizuje Światłość świata - Chrystusa), celebransa liturgii ( według katolickiej teologii podczas Mszy świętej występuje on "in persona Christi", czyli w osobie Jezusa Chrystusa), lud wierny (zgodnie ze słowami Ewangelii, iż gdzie dwóch albo trzech posiada się w imię Moje tam i Ja jestem) oraz ciało zmarłego (które było świątynią Ducha Świętego i poprzez te okadzenie okazujemy mu szacunek).
Poza tym okadzamy ołtarz, który symbolizuje Chrystusa.