wartość dotyczy 1 sztuki
Ikona religijna demonstruje wizerunek Świętego Marcina. Wszystkie ikony przystępne w naszej ofercie wykonane są z najwyższej jakości tworzyw. Drewno stosowane do produkcji ikon dobierane jest w wyjątkowo dokładny sposób. Wizerunek naniesiony na ręcznie złoconą deskę. Towar nadzwyczajnie sprawdzi się jako jedyny w swoim typu upominek dla najbliższych.
Święty MarcinMarcin urodził się ok. 316 r. W Panonii, na terenie dzisiejszych Węgier. W wieku 15 lat obrał stan żołnierski i stał się legionistą. Zimą, gdy napotkał półnagiego żebraka, oddał mu połowę swej żołnierskiej opończy. W nocy po tym zdarzeniu w swym śnie zobaczył Chrystusa odzianego w jego płaszcz, który mówił do aniołów: „Patrzcie, jak mnie Marcin, katechumen, przyodział". Pod wpływem tego wydarzenia Marcin przyjął chrzest i opuścił wojsko. W 361 r. Założył pierwszy klasztor w Galii – w Liguge. Później został wybrany na biskupa Tours. Jeszcze za życia nazywany był mężem Bożym.
Ręcznie wykończona, błyskotliwa i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona wytwarzana jest oryginalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Każda Ikona Świętej Rodziny dokument, potwierdzający jej autentyczność. Dopełnieniem Ikony Św Rodziny jest gustowne pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze ikony.
artykuł polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wykonane w Polsce, wszystkie materiały, oraz praca włożona w wykończenie ikon świętych pochodzą z Polski.
Ikony religijne Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak jeszcze pisane poprzez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te komponenty ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens wytwarzanego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia oraz wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest w dodatku jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający mnóstwo walorów estetycznych.