wartość dotyczy 1 sztuki
Ikona z wizerunkiem Matki Bożej Częstochowskiej. Cudowny Obraz znajduje się w Sanktuarium na Jasnej Górze. Pochodzenie i data powstania obrazu nie są znane, z biegiem czasu powstało niemało legend wyjaśniających genezę dzieła. Jedna z nich mówi, iż Matka Boża Częstochowska jest jednym z wielu obrazów namalowanych pędzlem Św. Łukasza Ewangelisty. Według legendy w XIV wieku książę Władysław Opolczyk przewoził obraz Matki Bożej do Częstochowy, konie zatrzymały się, nie chcąc ruszyć dalej. Książę ślubował wówczas, iż obraz nie trafi do Opola ale do fundowanego przez niego klasztoru- do sprowadzonych do Częstochowy z Węgier paulinów. 8 września 1717r., w święto Narodzenia Matki Bożej, obraz został urokliwyście koronowany drogocennymi koronami ofiarowanymi przez papieża Klemensa XI. Na przestrzeni wieków przed Cudownym Obrazem na Jasnej Górze miały miejsca liczne cuda i uzdrowienia.
Ręcznie doszlifowana, ładna i kolorowa, wykonana na desce olchowej, ręcznie złocona złotem płatkowym. Ikona wyprodukowana jest unikalną technologią nanoszenia obrazu na drewno. Każda ikona atest, potwierdzający jej autentyczność. Dopełnieniem Ikony Św Rodziny jest wyszukane pudełko w, które pakujemy wszystkie nasze ikony.
artykuł polski - wszystkie ikony religijne w naszym sklepie zostały wytworzone w Polsce, wszystkie materiały, i praca włożona w wykończenie ikon świętych pochodzą z Polski.
Ikony religijne Wywodzą się z kultury i sztuki bizantyjskiej. Początkowo powstawały w klasztorach, malowane jak też pisane poprzez duchownych. Praca nad ikoną zaczynała się od modlitwy i kontemplacji. Wszystkie te elementy ikony świętej rodziny miały nadać głębszy sens stworzonego dzieła. Ikony religijne przedstawiają postacie świętych, sceny z ich życia, a także wydarzenia zapisane w piśmie świętym. Z teologicznego punktu widzenia ikony świętych są odzwierciedleniem świata ponadzmysłowego, przedmiotem kultu religijnego, pogłębia wiarę w Boga i umacnia nasze życie religijne. Pisanie ikon świętych w XXI wieku odbierane jest również jako sztuka, wyraz artystyczny, obraz posiadający mnóstwo walorów estetycznych.